preloader

راهنمای استفاده از سامانه مودیان

نحوه دریافت نام کاربری و رمز عبور برای ورود به کارپوشه سامانه مؤدیان:

مؤدیان جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور ورود به سامانه مؤدیان ابتدا باید به درگاه ملی خدماات الکترونیکی سازمان امور مالياتی کشور به آدرس ir.gov.tax.my وارد می شوند.

ثبت نام اشخاص حقیقی :در این فرم گزینه " ثبت نام " را انتخاب سپس کد ملی/کد فراگير، شماره موبایل با مالکیت شخص حقيقی و تاریخ تولد او را ثبت می نمایند و پس از انجام عمليات اعتبار سنجی های لازم و تأیيد اطلاعات ثبت شده مؤدی، نام کاربری و رمز عبور برای مؤدی پيامک می شود.

ثبت نام اشخاص حقوقی :گزینه " ثبت نام اشخاص حقوقی" در پایين فرم را انتخاب پس از تکمیل عمليات ثبت نام در سامانه سازمان امور مالياتی کشور به آدرس ir.gov.tax.register نام کاربری و رمزعبور برای مؤدی(مدیر عامل/مدیر تصفيه) پيامک می شود. لازم به ذکر است مؤدی حقوقی برای ورود به سامانه مؤدیان می تواند از شناسه ملی به جای نام کاربری استفاده نماید.

سامانه مودیان
سامانه مودیان

پیشخوان: اولين صفحه در کارپوشه صفحه پيشخوان می باشد و مؤدی در این صفحه تمامی پرونده های مربوط به خود را که کارپوشه به آنها تخصيص داده شده مشاهده و می تواند با انتخاب گزینه" ورود به پرونده" وارد آن پرونده شده و بر اساس سطح دسترسی تعریف شده(کاربر فرعی ) اقدامات لازم را انجام دهد و یا فقط اطلاعات پرونده آن کارپوشه را مشاهده نماید. در بالای صفحه کارپوشه نام و نام خانوادگی مؤدی و کد ملی آن نمایش داده می شود و مؤدیان برای خروج از سيستم باید در بالای صفحه کارپوشه گزینه " خروج از سامانه" را انتخاب نمایند و از سامانه خارج شوند.

میز کار کارپوشه: مؤدی با انتخاب گزینه " ورود به پرونده " وارد ميز کار یکی از پرونده های مالياتی در کارپوشه واحد خود می شود ir.gov.tax.register نام کاربری و رمزعبور برای مؤدی(مدیر عامل/مدیر تصفيه) پيامک می شود. لازم به ذکر است مؤدی حقوقی برای ورود به سامانه مؤدیان می تواند از شناسه ملی به جای نام کاربری استفاده نماید.

سامانه مودیان

مشتریان

شناسه های یکتای حافظه مالیاتی : مؤدیان برای دریافت شناسه یکتای حافظه مالياتی از صفحه ميز کار بخش عضویت گزینه " شناسه های یکتای حافظه مالیاتی " را انتخاب و می تواند ليست شناسه های یکتا حافظه مالياتی ثبت شده را مشاهده نماید. مؤدیان برای دریافت شناسه یکتای جدید از بالای ليست گزینه "درخواست شناسه یکتای حافظه مالیاتی " را انتخاب می نماید.

سامانه مودیان
سامانه مودیان

درخواست شناسه یکتای حافظه مالیاتی: مؤدی با انتخاب گزینه "درخواست شناسه یکتای حافظه مالیاتی " وارد فرم مربوطه شده و ابتدا نحوه ارسال اطلاعات صورتحساب را مشخص می نماید

ارسال اطلاعات صورتحساب توسط مؤدی : مؤدی با انتخاب گزینه "توسط مؤدی " تعيين می کند که اطلاعات صورتحساب های مربو به این شناسه یکتا را خود به سازمان امور مالياتی کشور ارسال می نماید . سپس با انتخاب گزینه ادامه باید کلید عمومی (که از طریق امضای دیجیتال دریافت کرده است ) را بازگذاری نماید.

سامانه مودیان

سیستم ها

ثبت گواهی امضای دیجیتال برای سامانه مودیان

برای ارسال صورت حسابها به سامانه مودیان لازم است اطلاعات ارسالی با استفاده از امضای دیجیتال رمزگذاری شود. امضای دیجیتال برای هر شرکت باید در مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام (gica.ir) ثبت شود. برای این کار لازم است صدور درخواست گواهی الکترونیکی از طریق CSR در سامانه ثبت شود و سپس جهت اخذ امضای دیجیتال به دفاتر اسناد رسمی منتخب به صورت حضوری مراجعه نمود.

کارت ویزیت الکترونیکی

کارت ویزیت الکترونیکی

تنها از طریق یک آدرس URL خودتان را به اطرافیان معرفی کنید، با استفاده از این کارت ویزیت که محیطی Customize دارد خدمات خود را جهت معرفی می توان ارائه کرد

کارت ویزیت الکترونیکی

راهنمای استفاده و اخذ شناسه کالای عمومی و اختصاصی کالا و خدمات

شناسه کالا و خدمات اختصاصی با توجه به موضوع ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شناسه کالال به عنوان زبان مشترک کالا در سامانه های اطلاعاتی معرفی شده است و بسیار از فعالین، پیشتازاین در سایر فرآیندهای تجاری ازجمله واردات کالا و ثبت آمار تولید نسبت به اخذ و استفاده از آن اقدام نموده اند. اگر تا کنون از درگاه سامانه جامع تجارت به آدرس ir.Ntsw شناسه کالای خود را اخذ کرده اید، میتوانید از همین شناسه کالا جهت صدور صورتحساب الکترونیکی نیز استفاده نمایید نحوه اخذ/استعلام شناسه کالای اختصاصی :اگر دارای صلاحیت تولیدکننده/وادرکننده هستید، میتوانید با مراجعه به درگاه سامانه جامع تجارت به آدرس ir.Ntsw نسبت به اخذ نقش تجاری و در ادامه آن اخذ شناسه کالا اقدام نمایید. راهنمای کامل نحوه اخذ شناسه کالای تولیدی و نحوه اخذ شناسه کالای وارداتی در صفحه اصلی سامانه جامع تجارت، بخش مستندات عمومی در دسترس فعالین محترم قرارگرفته است

سامانه مودیان
سامانه مودیان

شناسه کالا و خدمات عمومی جهت تسهیل اجرای گام اول از اجرای صورتحساب الکترونیکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در هماهنگی با وزارت اقتصاد و امور دارایی اقدام به تهیه فهرستی از دسته های کالا با عنوان شناسه عمومی کالا نموده است و شما میتوانید در گام اول، در صورت عدم امکان اخذ/تعیین شناسه کالا به صورت اختصاصی از فهرست یادشده، شناسه عمومی متناظر کالای خود را انتخاب و استفاده نمایید. راهنمای استفاده و اخذ شناسه کاالی عمومی و اختصاصی کالا و خدمت 5 3-1 نحوه اخذ/استعلام شناسه کالای عمومی برخلاف فرآیند اخذ شناسه کالا به صورت اختصاصی، شناسه عمومی کالا توسط مؤدیان و فعالین اخذ نمیشود و صرفاً میتوانید از فهرستی که در اختیار شما قرار داده میشود استفاده نمایید. شما میتوانید آخرین فهرست شناسه عمومی را از درگاه شناسه کاال و خدمت سازمان امور مالیاتی به آدرس ir.gov.tax.stuffid دریافت نمایید

هزینه نصب و راه اندازی سامانه مودیان

جهت اطلاع از هزینه نصب و راه اندازی سامانه و سایر زیر سیستم ها با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:
051-37672512-13

پیاده سازی سیستم سامانه مودیان توسط شرکت ITC

 سیستم سامانه فرتاک

ارسال صورت حساب الکترونیکی از طریق سیستم فروش: این شرکت جهت رفاه حال مشتریان خود، فرمی را طراحی کرده که کاربر سیستم فروش می تواند فاکتورهای صادر شده را از داخل سیستم به سامانه ارسال کند تنها کافی است شما کالاهای خود را Map کرده و سپس با زدن یک کلید فاکتورها را ارسال نمایید.

سیستم سامانه فرتاک

ارسال صورت حساب الکترونیکی به صورت فرمی جداگانه: اگر سیستم فروش ندارید و یا حتی اطلاعات شما در هیچ سیستم مکانیزه ای ثبت نیست ، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم هیچ نگران نباشید راه حل مشکل شما در دستان ماست ، تنها کافی است با تعریف تنها چند تا فرم ساده فاکتورهای خود را به سامانه ارسال نمایید.

سیستم سامانه فرتاک